Optimum Nutrition 1986 yılında kurulan ürünlerini en kaliteli ve son teknolojiyi kullanarak üreten, Dünyanın en çok satılan Protein Tozu Takviyesi, Sporcu Beslenme markasıdır.

Optimum Nutrition “Protein Powder of the Year” ödülünü Gold Standard 100% Whey adlı ünlü protein tozuyla 9 kere kazanmıştır.

Optimum Nutrition, kendi üretim tesislerinin sahibi ve işletmecisidir, böylece ürünlerinin her birine kendi titiz standartlarını uygulayabilirler. Malzemelerden tatlarınıza ve sonuçlarınıza kadar, Optimum size en iyi deneyimi sunmaya odaklanmıştır. Ve bunu kanıtlayacak dünya çapında bir hayran kitlesine sahiptir.

Üretim tesislerinde tek bir makine açılmadan önce, Optimum Nutrition bilim uzmanları en kaliteli hammaddeleri özenle seçer. Her bileşen için bir Analiz Sertifikası gerekir ve bu sertifika daha sonra uygunluk açısından test edilir. Kalite güvencesi, GMP tescilli mevcut İyi Üretim Uygulamaları (CGMP’ler) uyumlu tesislerin günlük denetimlerini gerçekleştirir. Tesis ayrıca Informed Sport ve Informed Choice’a kayıtlıdır ve A Sınıfı BRC gıda Sertifikası’na sahiptir.