Olimp Laboratuvarları 1990 yılında kurulmuş bir Polonya ilaç şirketidir. Araştırma faaliyetlerini iyileştirme stratejisinin bir sonucu olarak, diyet takviyeleri ve farmasötikler alanında, Avrupa’da türünün en yenilikçi kurumlarından biri olan bir Araştırma ve Geliştirme Merkezidir.

Son Teknoloji Araştırma Merkezi olan Olimp, hem laboratuvar hem de endüstriyel üretimde kullanılan ekipmanlarla ve yüksek kaliteli teknik cihazlarla donatılmıştır.
Laboratuvarlarları ve atölyeleri, UPLC yüksek performanslı sıvı kromatografları, Amino Asit Analizörü, Tandem Kütle Spektrometrisine dayalı LC-MS/MS sıvı kromatografı, FID, ECD ve FPD’li bir GC kromatografı dahil olmak üzere son teknoloji araştırma cihazlarıyla donatılmıştır.

Genel Analiz, Mikrobiyoloji Analizi, Doku Analizi, Moleküler Modelleme, Kardiyak Stres Testleri, Duyusal Analiz, Formülasyon Analizi.

Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nin akademik faaliyetleri,
Merkezde yürütülen ve öncelikli olarak eczacılık, diyetetik ve fizyolojiye yönelik araştırma çalışmaları için akademik faaliyetler önemli bir hedeftir. Merkez, kendi bünyesinde derslerin, alıştırmaların, laboratuvarların düzenlenmesini ve öğrencilerin diploma tezleri üzerinde çalışmasına birçok katkı sağlamaktadır.

Çeşitli araştırma ve bilimsel kuruluşlarla işbirliği içinde hem Polonya’da hem de yurtdışında araştırma çalışmaları yürütmektedir. Merkez tarafından gerçekleştirilen ek faaliyetlerden biri, dış kuruluşlara araştırma, danışmanlık hizmetleri vermek ve ortak araştırma projeleri yürütmektir.